Spolek telčských velocipedistů přeje všem překrásné prožití svátků vánočních a do nového roku 2009 vše nejlepší. Děkujeme za všechny návštěvy na našich stránkách a věříme, že i přístí rok si nás najdete a přijedete se za námi podívat.


Velocipedisté u Švejka

Dne 30. 12. 2008 v 18:00 se Spolek telčských velocipedistů shromáždí v Galerii Wimmer, kde se převlékne do dobového oblečení a vyrazí do restaurace Švejk. Konají se zde od 20. 12. 2008  do  4. 1. 2009 speciality z časů kuchyně, kdy se psalo c. a k. Chuti Monarchie. Spolek dostal pozvání, aby zda navodil patřičnou atmosféru. Přijďte se na nás podívat a ochutnat dobroty z této  kuchyně.


Ukončení sezóny!!

V sobotu 4. 10. 2008 se Spolek telčských velocipedistů rozloučí se sezónou projížďkou na kolech z Telče na Dobrou Vodu a zpět. Odjezd je naplánován z Nám. Zachariáše z Hradce od Galerie Wimmer. Výlet na kolech se bude konat za příznivého počasí.

Po tomto společném výletě odložíme své bicykly na zimní odpočinek a na jaře je s radostí zase vytáhneme ven a podnikneme nějakou tu společnou akci, či výlet.


Sraz mercedesů a Spolek telčských velocipedistů

Poslední neděli v srpnu dne 31. 8. 2008 se v dopoledních hodinách mezi 10 a 10.30 hodinou setkají Mercedesy společně se Spolkem velocipedistů. Mercedes-Benz klub Česká Republika slaví 45. výročí založení klubu a k této příležitosti pořádá akci s názvem StarTrack Mecedes-Benz Pelhřimov-Telč 2008. Účastníci srazu se budou sjíždět již v pátek 29. 8. 2008 v Pelhřimově. V sobotu je připravena zajímavá jízda kolem 70 km a v neděli je odjezd ve volné koloně do Telče. Plánovaný příjezd je předpokláídán v 10.30 na náměstí v Telči. Zde automobily předvedou jízdu elegance a seřadí se po celém náměstí. Zde budou přivítány s představiteli města a místním Spolkem velocipedistů. Poté bude následovat prohlídka muzea a galerie rodiny Wimmerových.


Velocipedisté v Rakousku

Dne 2. 8. 2008 se Spolek telčských velocipedistů zúčastní 5. ročníku Běžecké a kolařské akce v rakouském městě Gmünd. Jedná se o jednu z největších sportovních akcí v Dolním Rakousku. Letos je tomu 800 let od založení města a proto se pořadatelé rozhodli tuto akci oživit průvodem historických kol. Průvod kol se uskuteční bezprostředně před začátkem závodu na náměstí v Gmündu. K poslechu zahraje "New Orleans Dixilandband". Začátek průvodu je stanoven na 2.8.2008 v 17:45 hod. v areálu startu a cíle.


Vojtěch Jasný a Spolek telčských velocipedistů

V neděli dne 22. 6. 2008 v 10.00 na náměstí se město Telč a Spolek telčských velocipedistů rozloučí s festivalem Arts&Film 2008. Je to soutěžní přehlídka evropských filmů o umění, která probíhá v Telči od 19.6. do 22.6. Při této příležitosti budou velocipedisté doprovázet známého režiséra Vojtěcha Jasného.


Zahájení sezóny 2008

Dne 3. května zahájí novou sezónu Spolek telčských velocipedistů. Po 14 hodině bude slavnostní příjezd spolku na náměstí Zachariáše z Hradce, kde představí před galerií Wimmer nové stroje, které vznikaly v dílnách nadšenců v průběhu dlouhých zimních večerů. K poslechu zahraje živá hudba "Veteran Jazz Trio". Bude následovat kratší společná jízda po náměstí nebo i delší centrem samotné Telče, vše záleží s ohledem na počasí. Zahájení sezóny se zúčastní i noví členové, kteří při této příležitosti obdrží spolkový certifikát. Zveme všechny příznivce techniky "starých časů".

Pozvanka-plakát